Únor 2016

LeoExpress a Pendolino

28. února 2016 v 12:38 | *Martina Z.
Miluju cestování. A proto vyhledávám i maličké příležitosti k tomu, abych někam mohla jet. Do nedávna jsem autobusy považovala za nejlepší (kromě auta, samořejmě) Cestovala jsem už vším - vrtulníkem, letadlem, autobusem, autem, na kole a vlakem. Jediné, co jsem chtěla vyzkoušet, je někým opěvované a někým zatracované Pendolino. Přání se mi splnilo před měsícem, kdy výlet do Olomouce dopadl na jedničku s miliony hvězdičkama. A jak dopadl výlet do Ostravy? Přečtěte si níže v článku :)

Téma týdne (22.2 - 29.2.) - "Vstávej, je ráno"

23. února 2016 v 18:40 | *Martina Z. |  Témata týdne
Další článek k tématu týdne, tentokráte na téma "Vstávej, je ráno" a mé zamyšlení nad úhly pohledu k této známé větě...

Téma týdne (Březen 2010) - Škola

18. února 2016 v 20:29 | *Martina Z. |  Témata týdne
Škola, aneb základ života

Nyní, s odstupem času (plus mínus pár let) mám možnost se na mé vztekání, zkažené nálady a vymlouvání kvůli škole podívat zpětně. Když to vezmu na základce - základka je prostě nutná, ať chceme nebo nechceme. Naučíme se základy, socializujeme se a poznáváme nová místa díky školním výletům. Já v tom vidím plus. Přece nechceme být ti, co neumí napsat ani čárku. Plní nadšení nastoupíme do první třídy, vzrušení z neznámého a zase o něco chytřejší opouštíme "devítku" základní školy ještě dřív, než stačíme mrknout. S ohledem na naše výkony, ať mizerné či vynikající, nastupujeme na další školu - obor, který je nám v patnácti letech nejbližší. Já si vybírala mezi dvěma školami - zdravotní a zemědělská. Bohužel, ke své smůle jsem si vybrala to horší - zemědělku. Škola je to dobrá, až na pár výjimek příjemní učitelé a pár vyvolených studentů se dostane na praxích i do dost dobrých podniků. Bohužel, vybrala jsem si chov koní v době, kdy jsem o koních věděla už mnoho a nic dalšího a nového jsem se de facto nenaučila. Co se týče ostatních předmětů, za zmínku stojí pouze chov zvířat a rostlinná výroba, které mě opravdu bavily. Ale dohromady mi ten obor nedal vůbec nic. V agru pracovat nebudu, jako zootechnik taky ne - a u koní si vším stejně musíte projít "naostro", vše si očuchat, naučit za pochodu. Teorie je dobrá věc, ale uplatnění v praxi není tak jednoduché, jak se zdá. Tím se dostávám k problému, kvůli kterému píšu o tématu týdne 6 let starý.
V patnácti letech se mladistvý člověk nemůže plně rozhodnout, co chce dělat. Není tak informovaný, tak zkušený, aby věděl, že ten obor, na který nastupuje, bude dělat celý život. Z mého pohledu je velká vinna především u pracovníků ZŠ, kteří mají žáky informovat o oborech a středních školách. Nás třeba skoro nikdo neinformoval, jen jsme dostali přihlášku. Člověk, který se prokouše čtyřma rokama bez přestupu potom vlastně zjistí, že studoval obor, který v životě dělat nebude a to je snad nejhorší zjištění. Hlavně ve chvíli, kdy chcete jít na vysokou, ale ne toho doposavadního oboru. Já se rozhodla jít nakonec na VOŠku, ze které jsem ale následně "utekla" se zjištěním, že se učíme od začátku to samé. Celé 4 roky jsem se sebou bojovala, nechtěla jsem přestupovat, protože jsem se bála rozdílovek (které jsem nakonec stejně dělala)
S VOŠkou jsem praštila a šla jsem pracovat ke koním - kde jsem zjistila, že ta pracně naučená teorie opravdu k ničemu není :D Tedy, skoro k ničemu. Jenže shodou náhod a životních zvratů jsem se po dvou letech odmlky a volnosti dobrovolně přihlásila na vysokou - konečně obor, který mě opravdu moc baví a dělám vše proto, abych pokračovala dál a dál.
Tímto článkem jsem chtěla říct, že škola je prostě nutná, a naše nechutě či nadšení ze školy závisí na správně zvoleném oboru. V patnácti letech je podle mne prostě brzo se rozhodovat, kam dál. A potom vlastně zjistit, že jsme ztratili 4 roky je opravdu smutné.


10 nej od Thomase Bergersena

18. února 2016 v 17:54 | *Martina Z.
Miluju epickou hudbu - a proto jsem se rzhodla zveřejnit mých TOP 10 skladeb z dílny Thomase Bergersena, který je můj nejoblíbenější skladatel epické hudby.

Ariana Sowelu - Obálka

17. února 2016 v 23:30 | *Martina Z.
Tak ode dneška začíná odpočet :) Přesně za týden přidám první díl svého "veledíla" :) Abych udržela na blogu alespoň malinkou aktivitu, dovolila jsem si vytvořit něco jako "obálku knihy". Vemte prosím v potaz, že jsem odkázaná pouze na internet, kde jsou stále se opakující postavy a obličeje. Pokud je obličej na obálce "provařený", napište mi prosím. Děkuji :)

P.S.: Beru všechny připomínky. Nestyďte se a pište :) Ale doufám, že se alespoň trochu líbí...

Zdroj foto: pinterest.com/úprava: *Martina Z.

Téma týdne (15. - 22.2.) - "Cena našich životů"

16. února 2016 v 17:17 | *Martina Z. |  Témata týdne
Jedno z dalších témat týdne, kde se zamýšlím nad hodnotou a cenou našeho života...

pretorei.blog.cz

15. února 2016 v 0:28 | *Martina Z.


Čestné prohlášení

15. února 2016 v 0:04 | *Martina Z.

Tímto článkem chci říct, že nejen tento blog je tvořen mnou (nick: *Martina Z.) Především chci potvrdit, že román, který zde budu uveřejňovat, je tvořený čistě mýma rukama a mou myslí. Není převzatý, není zkopírovaný a není tvořen podle žádné předlohy.

Veškeré názvy kouzelnických měst jsou vymyšleny mnou. Většina jmen všech vystupujících jsou taktéž smyšlená. Ta, která smyšlená nejsou, se postupně dozvíte v bonusech. Děj se odehrává v této době a všechna místa zmíněná v "knize" jsou zakomponována do reálných míst České republiky.

Tento román nepíši za účelem zisku, nýbrž pro své vlastní potěšení a pro ty, které tento příběh zaujme. Předem chci upozornit, že jsem si vědoma jistých podobností se ságou Harry Potter, nicméně s touto ságou to nemá vůbec nic společného.

Takže závěrem všechny pozorňuju, že kdokoli by si chtěl přihřát polivčičku na mé práci, tak automaticky nahlašuji za porušení autorských práv.

Tímto končím a přeji hezké počtení :)
(*Martina Z.)


Ariana Sowelu

14. února 2016 v 22:43 Román

............
............
............