Téma týdne (22.2 - 29.2.) - "Vstávej, je ráno"

23. února 2016 v 18:40 | *Martina Z. |  Témata týdne
Další článek k tématu týdne, tentokráte na téma "Vstávej, je ráno" a mé zamyšlení nad úhly pohledu k této známé větě...


Zamyšlení číslo 1.
Já už jsem o něco starší, té škole nedávám tolik, jako dítě na základní škole. Přece jenom, ta vysoká neklade takovej důraz na docházku. Víte kam tím mířím? Na klasickou rodičovskou větu, kterou slyšíte deno denně. "Vstávej, je ráno" a ještě do toho s oblibou přidávají "škola volá" Tak za tuhle větu jsem měla stochutí něco rozbít. Ale vždy jsem se uklidnila :D Už hodně dlouho se mi to netýká a jsem za to ráda. Kdyby alespoň ty věty rodiče obměňovali :D Nicméně, netýká se to jen školáků, ale i těch pracujících. Já jsem tedy jak školák, tak pracující :D Takže 2in1, ale moc mi to nevadí. Nemusím vstávat tak moc brzy.

Zamyšlení číslo 2.
Další zamyšlení - Každým ránem máme mnoho možností, jak si den užít. Každý den bychom měli žít tak, jako by byl náš poslední, či každým dnem jsi o něco blíže cíli. Tohle jsou dvě moje nejoblíbenější věty, které si každé ráno říkám. A je to pravda. Máte čtyřiadvacet hodin na to, aby jste celý den využili k tomu, co potřebujete. Ať je to posunutí blíže ke svému vysněnému cíli či užít si dne na maximum. Prostě a jednoduše - nesedět doma u počítače a u televize, ale věnovat se tomu, co milujeme, tomu, čemu musíme a těm, které máme rádi. Nový den je jako čistý list kapitoly naší knihy, která by měla být zajímavá a ne nudná. Zajímavá, aby se čtenář, ani my, nenudili.

Tohle jsou mé zamyšlení, nenapadá mě, co ještě k tomu napsat. A jak to vidíte vy? Taky ráno slyšíte od rodičů tuto větu? A jak na ní reagujete?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama