Téma týdne (8. - 15.2.) - "DOMOV"

10. února 2016 v 22:25 | *Martina Z. |  Témata týdne
"Nic není sladší než vlast a rodiče na světě širém, i když máš v cizině statky a palác! Nejsi však doma!" - Sofokles



DOMOV

Domov není místo, kde bydlíš.
Je to místo, kde Ti rozumnějí...

Většině lidí se pod pojmem "domov" vybaví místo, kde momentálně bydlí bez ohledu na to, jaký k tomu místu má citový vztah. Jenže další skupinka lidí to má přesně naopak - nazývá domovem místo, kde vyrůstal, kde má kořeny, kde bydlí jeho maminka apodobně. Znám dost lidí, u kterýc v tomto případě je citový vztah zcela opačný. Místo nemají rádi, nesnášejí ho, frustrují a Bůh ví co všechno. Jsou prostě vázáni na jedno místo.

Já se přiznám, že se pohybuji mezi oběma skupinami. Nevadí mi se stěhovat, miluju změnu a je jedno, zda je to stěhování, změna práci či něco dalšího. Je pravda, že jsem až donedávna byla vázaná na mé úplně první bydliště, kde jsem měla spoustu kamarádů a hlavně - jen ty nejlepší vzpomínky. Byla jsem malé dítě, vyrůstala jsem v dětském kolektivu, které lítalo po všech čertech a domu se chodilo pravdielně hlásit. Žádné telefony, žádné počítače, nic takového. Proto až doteď myslím na to město, které sice není hezké, ale bylo "moje". Nyní bydlím v domě, kde nechci být. Už od nastěhování prohlašuju, že je tu divná energie, protože tu nemůžu ani spát. Líp se vyspím ve vlaku či autobuse, než ve vlastní posteli.

Potom se vlastně ani nedivím, když slyším člověka nadávající na místo, kde bydlí. Ale zase, už jsem se přesvědčila, že všechno souvisí se vším. Jako "druhý" domov jsem brala stáj, kde jsem byla každý den. Stáj, kde nám zabili dva koně. Nyní mám k tomu místu takový odpor, že si to neumíte představit. Pomluvy, neshody, hádky, smrt milovaných kamarádů....a z milovaného místa se rázem stane místo nenáviděné.


A co vy? Jak jste na tom s domovem?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama